یال


کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی تبریز 

موضوع‌ها:  علوم پایه | علوم پزشکی | کشاورزی و دامپزشکی

انواع منابع:  کتابخانه

پوشش زبانی:  فارسی | انگلیسی | عربی

سیاست دسترسی:  اطلاعات کتابشناختی

درباره این کتابخانه در سال 1366 همزمان با جدا شدن وزارت بهداشت از وزارت فرهنگ و آموزش عالی، و تفکیک دانشگاههای علوم پزشکی، بطور موقت در کتابخانه دانشکده پزشکی شروع به فعالیت کرد. در 1380 همزمان با انتقال دانشکده پزشکی به ساختمان جدید، از کتابخانه دانشکده پزشکی تفکیک و به محل مرکز توسعه مطالعات پزشکی (پشمینه سابق) منتقل گردید. محل ساختمان اصلی کتابخانه مرکزی، زمانیکه در دانشگاه تفکیک مطالعات منطقه ای توسط مشاورین ایران انجام گرفت، به عنوان کتابخانه مرکزی علوم پزشکی اختصاص یافت و قرارداد آن در سال 1375 طبق موافقتنامه ای بسته شد ولی عملیات اجرائی از سال 1380 شروع و در سال 1386 خاتمه یافت. در حال حاضر کتابخانه مرکزی در بنایی به مساحت 5700 متر مربع در پنج طبقه فعالیت خود را شروع کرده است.
مالک دانشگاه علوم پزشکی تبریز 
ناشر دانشگاه علوم پزشکی تبریز 
نوع سازمان دولتی
زمان شروع 1366
هدف کتابخانه مرکزی به عنوان قلب کتابخانه‌های دانشگاه علوم پزشکی وظیفه هماهنگی و رسیدگی به کلیه امور کتابخانه‌های زیر مجموعه خود را به عهده دارد. وظایف این کتابخانه شامل انجام سفارشات خارجی؛ اجرای بخش نامه های ابلاغی؛ جمع آوری درخواست های کتابخانه‌ها؛ تهیه و تدوین منابع علمی؛ برگزاری دوره های آموزشی تخصصی برای کتابداران؛ تشکیل جلسات در مواقع ضروری با مسئولین کتابخانه‌ها؛ تامین نیروی انسانی؛ پیگیری مداوم و اطلاع رسانی منابع الکترونیکی و سایر منابع چاپی از طریق نرم افزار جامع کتابخانه ای (مکتوب) و اطلاع رسانی از سایت کتابخانه می باشد.
نشانی اینترنتی http://centlibrary.tbzmed.ac.ir/
رایانامه centlib@tbzmed.ac.ir
تلفن ثابت 041133379546
سیاست اشتراک افرادی که مجاز به استفاده از کتابخانه مرکزی می باشند: اعضای هیئت علمی؛ مدرسین حق التدریس؛ دانشجویان؛ کارکنان؛ سایر افراد(شامل هیئت علمی و دانشجویان دانشگاه تبریز، بازنشستگان دانشگاه علوم پزشکی تبریز، پزشکان آزاد(غیروابسته به دانشگاه علوم پزشکی تبریز)
برای شرکت در نظرسنجی درباره این سامانه کلیک کنید.
کاربر گرامی، روی‌هم‌رفته از سامانه دروازه‌ اطلاعات علمی، پژوهشی، و فناورانه ایران (در) چه اندازه رضایت دارید؟