یال


درباره کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه گیلان در سال 1355 با مجموعه کوچکی تاسیس گردید. قبل ازانقلاب اسلامی مجموعه کتابهای فارسی و لاتین آن در حدود 7000 جلد بود که اکنون این میزان در حدود 200000 جلد می باشد. کتابخانه مرکزی یکی از زیر مجموعه های حوزه معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه است که برای استفاده دانشجویان، اعضای هئیت علمی و مسئولان آن دانشگاه و به منظور ارائه خدمات علمی و پژوهشی و آموزشی به مجامع علمی، محققان و پژوهشگران در راستــای پشتیبانــی از اهـــداف و سیاست های دانشگاه گیلان فعالیت می کند. در این واحد کتابخانه تخصصی پایداری و کتابخانه تخصصی حضرت امام خمینی نیز وجود دارد که در طبقه ی سوم تدارک دیده شدهاند. این کتابخانه علاوه بر ارائه خدمات مواد چاپی، امکاناتی را برای جستجوی آنلاین منابع از طریق شبکه اینترنت فراهم کرده است.
مالک دانشگاه گیلان
ناشر دانشگاه گیلان
نوع سازمان دولتی
زمان شروع 1355
یادداشت در این واحد کتابخانه تخصصی پایداری و کتابخانه تخصصی حضرت امام خمینی (ره) نیز وجود دارد که در طبقه ی سوم تدارک دیده شده اند.
هدف کتابخانه مرکزی یکی از زیر مجموعه های حوزه معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه است که برای استفاده دانشجویان، اعضای هئیت علمی و مسئولان آن دانشگاه و به منظور ارائه خدمات علمی و پژوهشی و آموزشی به مجامع علمی، محققان و پژوهشگران در راستــای پشتیبانــی از اهـــداف و سیاست های دانشگاه گیلان و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بر اساس وظایف و آئین نامه ها و مقررات مشخصی فعالیت می کند. در حقیقت از مهم ترین وظایف آن می توان به فراهم کردن زمینه های تحقیق و پژوهش برای دانشجویان و اعضای هئیت علمی و ارائه خدمات منابع و متون چاپی برای پشتیبانی از تدریس و پژوهش اشاره کرد.
نشانی اینترنتی http://library.guilan.ac.ir/
رایانامه centrallib@guilan.ac.ir
تلفن ثابت 01316690447
سیاست اشتراک دانشجویان، اساتید، و کارکنان دانشگاه گیلان برای دسترسی به منابع این کتابخانه با محدودیتی مواجه نیستند. همچنین، امکان استفاده کاربران غیردانشگاه نیز وجود دارد که تحت شرایط خاصی امکان‌پذیر است.
برای شرکت در نظرسنجی درباره این سامانه کلیک کنید.
کاربر گرامی، روی‌هم‌رفته از سامانه دروازه‌ اطلاعات علمی، پژوهشی، و فناورانه ایران (در) چه اندازه رضایت دارید؟