یال


کتابخانه مرکزی دانشگاه قم

موضوع‌ها:  علوم انسانی | علوم پایه | فنی و مهندسی | هنر و معماری

انواع منابع:  کتابخانه

پوشش زبانی:  فارسی | انگلیسی | عربی

سیاست دسترسی:  اطلاعات کتابشناختی

درباره کتابخانه مرکزی دانشگاه قم در سال 1358 با همت بنیانگذار دانشگاه (حضرت آیت الله قاضی (ره)) و شهید بهشتی همزمان با تاسیس دانشگاه راه اندازی شد. کتابخانه مرکزی تا سال 1388 در ساختمان مرکزی دانشگاه مستقر بود و همزمان با شروع سال تحصیلی در سال 1388 کتابخانه مرکزی یه ساختمان جدید انتقال یافت. این کتابخانه هم اکنون در فضای جداگانه و بالغ بر 22000 متر مربع آماده خدمت رسانی به دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه می باشد. این کتابخانه به ارائه منابع و خدمات در پوشش زبانی فارسی، عربی، و لاتین در قالب های کتاب، نشریه، بانک های اطلاعاتی و ... به کاربران می پردازد.
مالک دانشگاه قم
ناشر دانشگاه قم
نوع سازمان دولتی
زمان شروع 1358
هدف از مهمترین اهداف کتابخانه مرکزی قم می توان به «پشتیبانی از هدف‌ها و برنامه‌های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی دانشگاه قم از طریق تأمین نیازهای اطلاعاتی اساتید، دانشجویان، کارکنان و سایر کاربران» و «گردآوری مجموعه‌ای غنی از منابع اطّلاعاتی علمی– تخصصی و مرجع در حوزه‌های فعالیت دانشگاه و ارتقاء سطح کمی و کیفی آن در جهت پاسخ‌گویی هر چه بیشتر به نیازهای مراجعان» اشاره کرد.
نشانی اینترنتی http://www.qom.ac.ir/Portal/home/?14379/
سیاست اشتراک کاربران می توانند با مراجعه به محل کتابخانه از امکانات آن بهره مند شوند. استفاده کاربران غیروابسته به دانشگاه قم تحت شرایط خاصی امکان پذیر است.
برای شرکت در نظرسنجی درباره این سامانه کلیک کنید.
کاربر گرامی، روی‌هم‌رفته از سامانه دروازه‌ اطلاعات علمی، پژوهشی، و فناورانه ایران (در) چه اندازه رضایت دارید؟