یال


درباره کتابخانه مرکزی دانشگاه مازندران در سال 1361با مجموعه ای بیش از 3000 عنوان کتاب در فضایی به وسعت 300 مترمربع و با تعداد 5 نفر کارمند آغاز بکار نمود. این کتابخانه اولین کتابخانه در سطح استان‌های کشور، دومین کتابخانه بعد از کتابخانه دانشگاه تهران از نظر مساحت و زیربنا و بعد از کتابخانه‌های موجود در تهران و دانشگاه های شیراز و مشهد بزرگترین کتابخانه از نظر تعداد در سطح کشور می‌باشد. این کتابخانه در حال حاضر با 70599 عنوان کتاب و 133,773 نسخه که 60% آن فارسی و 40% دیگر لاتین هستند به زبان‌های مختلف فارسی، انگلیسی، عربی، آلمانی و فرانسه همراه با 4000 عنوان پایان‌نامه‌های ارشد و دکترا به ارایه خدمات مشغول است. مجموعه جزوات و انتشارات دولتی با حدود 4300 عنوان در زمینه‌های مختلف از غنی‌ترین منابع کتابخانه‌ها در سطح استان و کشور می‌باشد.
مالک دانشگاه مازندران
ناشر دانشگاه مازندران
نوع سازمان دولتی
زمان شروع 1361
یادداشت یکی از بزرگترین کتابخانه های ایران و بزرگترین کتابخانه در استان مازندران می باشد، که در سطح دانشگاه و استان خدمات مفید و گسترده ای می نماید. گفتنی است این کتابخانه دارای سالن آمفی تئاتر 250 نفره می باشد.
هدف کتابخانه مرکزی مازندران دارای اهدافی است که مهمترین آنها بشرح زیر می باشد: کمک به برنامه درسی در سطح وسیع تر برای رشته های متعدد؛ کمک به تحقیقات و دروس در سطح عالی و تخصصی بالاتر از لیسانس؛ کمک به تحقیقات و کادر آموزشی در سطوح عمیق، گسترده و تخصصی؛ القاء و اعتلای فرهنگ مطالعه و تحقیق؛ گردآوری متون اعم از کتب چاپی فارسی و غیر فارسی ، نشریات ادواری ، اسناد و مدارک ، مواد سمعی و بصری، نسخ خطی و غیره؛ اطلاع رسانی در کلیه زمینه های علمی؛ ارائه خط مشی به منظور ایجاد هماهنگی بین کتابخانه های دانشکده ها
نشانی اینترنتی http://clib.umz.ac.ir/
رایانامه clib@umz.ac.ir
تلفن ثابت 01135302861
سیاست اشتراک این کتابخانه و مرکز اسناد دانشگاه جزء «طرح غدیر» و امانت بین کتابخانه ها در سطح کشور می باشد. همچنین ارتباط با شبکه های اطلاع رسانی در سطح داخل و خارج از کشور، تکمیل نرم افزارها و تهیه و نصب ترمینال های مناسب برای دانشجویان و محققان در این مرکز امکان پذیر می باشد.
برای شرکت در نظرسنجی درباره این سامانه کلیک کنید.
کاربر گرامی، روی‌هم‌رفته از سامانه دروازه‌ اطلاعات علمی، پژوهشی، و فناورانه ایران (در) چه اندازه رضایت دارید؟