یال


کتابخانه مرکزی دانشگاه اراک

موضوع‌ها:  علوم انسانی | علوم پایه | فنی و مهندسی | کشاورزی و دامپزشکی

انواع منابع:  کتابخانه

پوشش زبانی:  فارسی | انگلیسی | عربی | فرانسوی

سیاست دسترسی:  اطلاعات کتابشناختی

درباره کتابخانه مرکزی دانشگاه اراک از قدیمی‌ترین کتابخانه‌ها در سطح استان مرکزی می‌باشد که در سال 1350 با نام مدرسه عالی مرجان راه‌اندازی شد. در حال حاضر کتابخانه مرکزی با مجموعه ای بیش از 80000 عنوان کتاب های فارسی و غیر فارسی با حضور 12 نفر کارمند در فضایی به وسعت 1100 متر مربع خدمات گسترده و مفیدی را به دانشجویان، اعضای هیات علمی، کارکنان و مراجعان ارائه می نماید. این مجموعه هم اکنون با در اختیار داشتن نرم افزار تحت ویندوز و تحت وب، اطلاعات خود را به کاربران دور و نزدیک نه تنها در مورد کتب، بلکه نشریات، پایان نامه ها، بانکهای اطلاعاتی علمی معتبر مورد اشتراک و لوح های فشرده ارائه می دهد و اطلاعات خود را به صورت روزانه وارد می کنند. همچنین هم اکنون تنها مرکز معتبر سرویس دهنده منابع الکترونیکی روزآمد دنیا درسطح استان مرکزی می باشد.
مالک دانشگاه اراک
ناشر دانشگاه اراک
نوع سازمان دولتی
زمان شروع 1350
یادداشت کتابخانه مرکزی دانشگاه اراک در سال 1373 جزو نخستین کتابخانه‌هایی بود که کلیه اطلاعات خود را با خرید نرم افزار نوسا، رایانه ای نمود و از آن پس بطور مدام در جهت روزآمد کردن اطلاعات و نرم افزار تخصصی اقدام می نماید. هم اکنون نیز تنها مرکز معتبر سرویس دهنده منابع الکترونیکی روزآمد دنیا درسطح استان مرکزی می باشد.
هدف ماموریت اصلی کتابخانه، فراهم کردن امکان دسترسی اعضای هیئت علمی، دانشجویان و پژوهشگران به اطلاعات علمی و فنی سازمان یافته برای توسعه دانش است.
نشانی اینترنتی http://library.araku.ac.ir/
رایانامه info@araku.ac.ir
تلفن ثابت 08612774008
سیاست اشتراک امکان استفاده از این کتابخانه برای دانشجویان، اساتید، و کارکانان دانشگاه فراهم است. همچنین، کاربران خارج از دانشگاه نیز می توانند با مراجعه به کتابخانه و عضویت در آن از منابع و امکان آن بهره مند شوند. به علاوه، این کتابخانه در طرح غدیر عضو می باشد.
برای شرکت در نظرسنجی درباره این سامانه کلیک کنید.
کاربر گرامی، روی‌هم‌رفته از سامانه دروازه‌ اطلاعات علمی، پژوهشی، و فناورانه ایران (در) چه اندازه رضایت دارید؟