یال


کتابخانه مرکزی دانشگاه اصفهان

موضوع‌ها:  علوم انسانی | علوم پایه | فنی و مهندسی | کشاورزی و دامپزشکی

انواع منابع:  کتابخانه

پوشش زبانی:  فارسی | انگلیسی | عربی | فرانسوی | روسی

سیاست دسترسی:  اطلاعات کتابشناختی

درباره کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه اصفهان از سال ۱۳۴۸ فعالیت خود را آغاز کرده است و با ساختمانی به مساحت ۲۲ هزار متر در هفت طبقه و با داشتن مجموعه های ارزشمندی از کتب فارسی و لاتین و کتب مرجع، آرشیو مجلات و روزنامه های قدیمی و جدید، اسناد و نسخ خطی و منابع علمی الکترونیکی، یکی از بزرگترین کتابخانه های دانشگاهی کشور محسوب می شود. کتابخانه مرکزی هم اکنون قلب علمی دانشگاه است و بیست و چهار کتابخانه دانشکده ای و گروهی را تحت پوشش دارد. همچنین در سال های اخیر دامنه خدمات این مجموعه از جمع آوری منابع چاپی فرار رفته تا امکانات مجازی و دیجیتالی اعم از پایگاه های علمی و کتب و مجلات الکترونیکی را در اختیار محققان قرار می دهد و فعالیت های آموزش و پژوهش نیز در آن جریان یافته است.
مالک دانشگاه اصفهان
ناشر دانشگاه اصفهان
نوع سازمان دولتی
زمان شروع 1348
یادداشت این کتابخانه به ارائه خدمات برون دانشگاهی مانند طرح غدیر، طرح امین، و همکاری بین کتابخانه ای می پردازد.
هدف کتابخانه دانشگاه اصفهان دارای اهداف زیر می باشد: ایجاد بستری مناسب برای افرادی که علاقه مند به آموزش خود می باشند در جهت ارتقاء علم و فرهنگ؛ تمرکز منایع اطلاعاتی و ایجاد تسهیلات دسترسی به آن ها در جهت ایجاد یک کتابخانه نمونه؛ کمک به برنامه درسی در سطح وسیع تر برای کمک به تحقیقات و دروس در سطح عالی و تخصصی؛ کمک به تحقیقات و کادر آموزشی در سطوح عمیق، گسترده و تخصصی درجهت القاء و اعتلای فرهنگ مطالعه و تحقیق؛ گردآوری متون اعم از کتب چاپی فارسی و غیر فارسی، نشریات ادواری، اسناد و مدارک، مواد سمعی و بصری، نسخ خطی و غیره؛ اطلاع رسانی در کلیه زمینه های علمی
نشانی اینترنتی http://library.ui.ac.ir/Farsi/Home/Index
رایانامه Cent-lib@ui.ac.ir
تلفن ثابت ۹۸۳۱۷۹۳۳۱۸۵
سیاست اشتراک دسترسی به بیشتر پایگاه های اطلاعاتی لاتین فقط شامل دانشجویان مقطع دکتری و اعضای هیأت علمی می باشد همچنین این سایت امکان دسترسی به برخی از پایگاه های اطلاعاتی فارسی بصورت رایگان در منزل را برای تمام کاربران فراهم می سازد. همچنین استفاده از محتوای کتابخانه برای کاربران آزاد نیز تحت شرایطی ممکن می باشد.
برای شرکت در نظرسنجی درباره این سامانه کلیک کنید.
کاربر گرامی، روی‌هم‌رفته از سامانه دروازه‌ اطلاعات علمی، پژوهشی، و فناورانه ایران (در) چه اندازه رضایت دارید؟