یال


درباره بحث «کتابخانه دیجیتال سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی» برای اولین بار در سال 1380 توسط مشاور علمی سازمان مطرح شد. از آنجا که کتابخانة دیجیتال سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی صورت دیجیتال شدة کتابخانة سنتی است؛ بنابراین، این کتابخانه هر دو نوع منابع الکترونیکی و کاغذی را دربرگرفته و در کنار کتابخانة موجود راه‌اندازی شده است. این کتابخانه از امکانات بسیار قدرتمند جستجو و مرور منابع بهره گرفته، برای ایجاد امکانات جستجوی منابع از فراداده‌های استاندارد استفاده می کند. همچنین، در کنار فهرست الفبایی، فهرست موضوعی منابع نیز قابل دسترسی است که کتاب‌ها را بر اساس موضوعات مختلف و به صورت الفبایی است.
مالک آستان قدس رضوی
ناشر آستان قدس رضوی
نوع سازمان دولتی
زمان شروع 1386
یادداشت در این پایگاه امکان جستجوی کامل بدون عضویت هم میسر است. برای کاربران برخط تنها 15 صفحه اول پایان‌نامه‌های موجود در کتابخانه‌های آستان قدس رضوی در اختیار قرار می‌گیرد. امکان دریافت فهرست منابع و مآخذ و پرسشنامه از طریق خدمات تحویل مدرک امکان پذیر است. در حال حاضر امکان دانلود منبع در این وب سایت وجود ندارد. فقط امکان مشاهده منبع دیجیتال با توجه به سیاست‌های سازمان وجود دارد.
هدف سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی مجموعه‌های منحصربه‌فردی مانند نسخه‌های خطی، اسناد و اشیای موزه‌ای را در اختیار دارد. به‌منظور حفاظت از آثار یاد‌شده و نیز تأمین امکانات جستجو و دسترسی اندیشمندان، صاحب‌نظران و علاقه‌مندان به این منابع، سازمان درصدد دیجیتال‌سازی منتخبی از آثار یاد‌شده و ایجاد امکان دسترسی به آن‌ها از طریق اینترنت برآمده است.
نشانی اینترنتی http://digital.aqr.ir/
رایانامه digital@aqlibrary.org
تلفن ثابت 985132219553
سیاست اشتراک آبونمانی
برای شرکت در نظرسنجی درباره این سامانه کلیک کنید.
کاربر گرامی، روی‌هم‌رفته از سامانه دروازه‌ اطلاعات علمی، پژوهشی، و فناورانه ایران (در) چه اندازه رضایت دارید؟