یال


کتابخانه علوم انسانی

موضوع‌ها:  علوم انسانی

انواع منابع:  نشریه | کتاب دانشگاهی

پوشش زبانی:  فارسی | انگلیسی | عربی

سیاست دسترسی:  اطلاعات کتابشناختی

درباره با توجه به رشد چشمگیر گرایش‌های علوم انسانی و افزایش پژوهشگران، حجم زیاد آثار و لزوم دسترس‌پذیری و بومی‌سازی آن ضرورت ایجاد این کتابخانه احساس می‌شد. این کتابخانه علاوه بر امکان مطالعه برخط منابع متنی، خدمات دیگری شامل عضویت در کتابخانه، جستجوی تمام متن، کتابخانه شخصی، تازه‌ها، نظرسنجی و اشاعه گزینشی اطلاعات را نیز ارائه می‌دهد.
مالک شهرداری تهران
ناشر پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی
نوع سازمان دولتی
زمان شروع 1389
یادداشت انجام جستجوی ساده و پیشرفته در اطلاعات کتابشناختی منابع دیجیتال موجود در کتابخانه بدون نیاز به ثبت نام امکان‌پذیر است. لذا به منظور مشاهده متن کامل منابع، طی کردن مراحل ثبت نام و عضویت در کتابخانه الزامی است. بدین ترتیب که ابتدا باید فرم ثبت نام را تکمیل کرده و نام کاربری و گذرواژه مورد نظر خود را ثبت کنید، سپس با وارد شدن به سامانه، در بخش "عضویت در کتابخانه" تصویر آخرین مدرک تحصیلی خود را برای سامانه ارسال فرمائید. لازم به ذکر است تمامی اطلاعات ثبت شده، جزو حریم خصوصی کاربران محسوب شده و در سامانه کتابخانه کاملاً محفوظ است. کاربران کتابخانه به سه سطح تقسیم می شوند: 1- کاربران پیش فرض: بدون نیاز به ثبت نام در کتابخانه فقط می توانند در مشخصات کتاب شناختی منابع جستجو انجام دهند و به متن کامل کتابها دسترسی ندارند. 2- کاربران تخصصی: شامل کاربران مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد می‌باشد که پس از ثبت نام در کتابخانه نام کاربری و گذر واژه دریافت کرده‌اند و از سوی کتابخانه احراز هویت شده اند. این دسته از کاربران علاوه بر امکان جستجو در مشخصات کتاب شناختی منابع، امکان مشاهده متن بخشی از منابع را دارند . 3- کاربران خاص: شامل اعضای هیأت علمی می‌باشد. این گروه علاوه بر امکان جستجو در مشخصات کتابشناختی منابع، امکان مشاهده متن تمامی منابع دیجیتال موجود در کتابخانه را دارند. لازم به ذکر است، تمامی کاربران جهت دانلود فایل منابع، می‌توانند به محل پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی مراجعه کنند.
هدف کتابخانه دیجیتال علوم انسانی شهر تهران با هدف ایجاد پایگاهی متمرکز حاوی منابع تخصصی در حوزه علوم انسانی طراحی و راه‌اندازی شده است.
نشانی اینترنتی http://ebook.tehran.ir/
رایانامه info@ebook.tehran.ir
تلفن ثابت 982188264641
سیاست اشتراک دسترسی آزاد
برای شرکت در نظرسنجی درباره این سامانه کلیک کنید.
کاربر گرامی، روی‌هم‌رفته از سامانه دروازه‌ اطلاعات علمی، پژوهشی، و فناورانه ایران (در) چه اندازه رضایت دارید؟