یال


درباره گردآوری، سازمان‌دهی،‌ ذخیره، حفظ،‌ بازیابی، تحلیل، و اشاعه‌ی مدارک و اطلاعات علم و فناوری کشور از جمله پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد و رساله‌های دکترای دانش‌آموختگان کشور از مأموریت‌های ایرانداک و از سال 1350 از کارهای شاخص آن بوده است. این سامانه شامل پایگاه‌های اطلاعاتی گوناگون شامل: پایگاه‌ پایان‌نامه‌های‌ ایران‌ دکترا و کارشناسی‌ ارشد، پایگاه‌ پایان‌نامه‌های‌ فارغ‌التحصیلان‌ ایرانی‌ خارج‌، پایگاه‌ طرح‌های پژوهشی، پایگاه‌ اطلاعات‌ مقالات‌ سمینارها، کنگره‌ها و سمپوزیوم‌های‌ علمی‌ و فرهنگی‌ ایران‌، پایگاه‌ مقالات‌ علمی‌ و فنی‌ نشریات‌ ادواری‌ فارسی‌، پایگاه‌ گزارش‌های‌ دولتی‌، پایگاه‌ فهرست‌ مشترک‌ نشریات‌ ادورای‌ لاتین‌ کتابخانه‌های‌ کشور، پایگاه‌ علوم‌ تربیتی‌، پایگاه‌ محققان‌ و متخصصان‌ ارشد کشور، پایگاه‌ آب‌، و پایگاه‌ دریای خزر است.
مالک پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک)
ناشر پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک)
نوع سازمان دولتی
زمان شروع 1380
پوشش زمانی 1350
یادداشت از تاریخ 1394/8/1 دسترسی به همه یا بخشی از متن پایان‌نامه‌ها و رساله‌هایی شدنی است که سازمان دارنده کپی‌رایت آنها با ایرانداک دارای تفاهم‌نامه و اجازه دسترسی به آنها را داده باشد. کسانی می‌توانند به این پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها دسترسی داشته باشند که سازمان آنها (دانشگاه، پژوهشگاه، یا...) با ایرانداک قرارداد بسته باشد. این دسترسی با IP برای این سازمان‌ها فراهم می‌شود. دسترسی به اطلاعات کتابشناختی و چکیده این منابع برای کاربران برخط رایگان است، اما برای مشاهده کل پایان‌نامه‌ها مراجعه حضوری به تالار جستجوی ایرانداک ضروری است.
هدف هدف اصلی از این پایگاه گردآوری، مجموعه‌سازی، سازماندهی، و اشاعه اطلاعات منابع گوناگون اطلاعاتی پژوهشگران ایرانی (از جمله، طرح پژوهشی، مقاله، همایش، پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری دانشجویان ایرانی داخل و خارج از کشور، گزارش، سند، و غیره) به منظور حفظ و نگهداری این منابع و همچنین دسترسی آسان به آنها است.
نشانی اینترنتی http://ganj.irandoc.ac.ir/dashboard/welcome/1
رایانامه CRM@irandoc.ac.ir
تلفن ثابت 982166494980
سیاست اشتراک دسترسی آزاد
برای شرکت در نظرسنجی درباره این سامانه کلیک کنید.
کاربر گرامی، روی‌هم‌رفته از سامانه دروازه‌ اطلاعات علمی، پژوهشی، و فناورانه ایران (در) چه اندازه رضایت دارید؟