یال


درباره بررسی اجمالی امکانات کتابخانه‌هاى ایران، از به کارگیری نرم افزارهای متنوع در این کتابخانه‌ها حکایت دارد؛ اما برخی از این کتابخانه‌ها، با آنکه از نرم افزارهای متداول ذخیره و بازیابی اطلاعات استفاده می کنند، هنوز فاقد پایگاه اطلاع‌رسانى برای دسترسی مخاطبان خود از راه دور به اطلاعات فهرست‌نویسی شده‌اند. اگر چه وجود پایگاه‌های اختصاصی برای بعضی از کتابخانه‌های کوچک و بزرگ، مشکل دسترسی به منابع همان کتابخانه را کاهش داده، اما همچنان مشکل پراکندگی این پایگاه‌ها و سختی دسترسی به این اطلاعات، حل نشده باقی مانده است. با در نظر گرفتن این نیاز، پایگاه اطلاع‌رسانی کتابخانه‌های ایران تعدادی از کتابخانه‌ها و منابع موجود در آنها را نمایه کرده و در دسترس کاربران قرار گرفته است. در حال حاضر این پایگاه 12134530 منبع و 495 کتابخانه را نمایه کرده است.
مالک مؤسسه علمی ـ فرهنگی دارالحدیث
ناشر مؤسسه علمی ـ فرهنگی دارالحدیث
نوع سازمان دولتی
زمان شروع 1387
یادداشت این پایگاه، غیر انتفاعی است و در ازای ارائه خدمات خود به کاربران عمومی و کتابخانه‌ها، هزینه‌ای دریافت نمی‌نماید.
هدف هدف اصلی این سامانه طراحی پایگاهی فراگیر با قابلیت یکپارچه‌سازی اطلاعات غیر منسجم کتابخانه‌های گوناگون و اطلاع‌رسانی در باره کتاب و مراکز نگهداری آن در سطح ملى برای پژوهشگران و کاربران برخط است.
نشانی اینترنتی http://www.lib.ir/
رایانامه libadmin@lib.ir
تلفن ثابت 982537785011
سیاست اشتراک دسترسی آزاد
برای شرکت در نظرسنجی درباره این سامانه کلیک کنید.
کاربر گرامی، روی‌هم‌رفته از سامانه دروازه‌ اطلاعات علمی، پژوهشی، و فناورانه ایران (در) چه اندازه رضایت دارید؟