یال


درباره پایگاه نشریات فارسی ایران به عنوان بانک جامع و روز آمد نشریات فارسی کشور خدمات و سرویس های گوناگونی را به جامعه علمی کشور ارائه می دهد. این پایگاه با هدف ترویج و اشاعه اطلاعات علمی و سهولت دسترسی پژوهشگران، محققان و کاربران به نشریات فارسی کشور در راستای توسعه فرهنگ تحقیق و پژوهش در کشور، فعالیت نموده و به عنوان تنها بانک دسترسی آزاد (Open Access) منابع علمی در کشور، اصل مقالات را به صورت نامحدود در اختیار کاربران خود قرار داده است. یکی از مهترین عوامل برای تشخیص معیار و سنجش تولیدات علمی، میزان اعتبار و وضعیت مقالات نشریات علمی پژوهشی از طریق ارزیابی توسط شاخص های علم سنجی می باشد. از طریق این شاخص ها می‌توان بر اساس میزان استناد به مقالات نشریات، اعتبار و ارزش آنها را مشخص نمود.
مالک مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی
ناشر مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی
نوع سازمان دولتی
زمان شروع 1383
پوشش زمانی 1379
یادداشت شاخص تاثیر (Impact Factor) و شاخص آنی (Immediacy index) از متداول ترین این شاخص ها هستند که در سیستم گزارش های استنادی از آنها استفاده می شود. جهت استفاده از سیستم گزارش های استنادی نشریات در تارگاه SID، کاربر در صفحه اصلی بر روی JCR کلیک نموده تا وارد صفحه گزارش های استنادی شود. صفحه راهنمای این پایگاه و نحوه جستجو در آن به پیوند http://fa.journals.sid.ir/help.aspx در دسترس است.
هدف این پایگاه با هدف ترویج و اشاعه اطلاعات علمی، گسترش و ارتقای خدمات اطلاع رسانی به محققان، سرعت بخشیدن به کاوش های علمی و دستیابی آسان محققان به آخرین منابع اطلاعاتی منتشر شده در نشریات فارسی و نهایتاً افزایش اثربخشی تحقیقات در کشور راه‌اندازی شده است.
نشانی اینترنتی http://fa.journals.sid.ir/
رایانامه Journals@SID.ir
تلفن ثابت 982144265001
سیاست اشتراک دسترسی آزاد
برای شرکت در نظرسنجی درباره این سامانه کلیک کنید.
کاربر گرامی، روی‌هم‌رفته از سامانه دروازه‌ اطلاعات علمی، پژوهشی، و فناورانه ایران (در) چه اندازه رضایت دارید؟