یال


درباره سامانه پایش نشریات علمی ایران، پایگاهی برای اطلاع‌رسانی وضعیت کلیه نشریات علمی- پژوهشی و علمی- ترویجی کشور به محققان و نویسندگان مقالات آکادمیک است. در این پایگاه، علاوه بر اطلاعات کلیه نشریات آکادمیک داخلی، اطلاعات کلیه بانک‌های اطلاعاتی معتبر بین‌المللی مانند TomsonReuters (ISI) ، PubMed ، Scopus ، EBSCO ، Index Copernicus و ... عرضه می‌شود. کاربران با مراجعه به این سامانه می‌توانند از ابزار محاسبه وضعیت مجلات در وب بهره‌مند شوند و بهترین مجلات را برای ارسال مقالات خود انتخاب نمایند. مدیران مجلات نیز می‌توانند به بهره‌گیری از خدمات اطلاعاتی، مدیریتی و اجرایی این سامانه، نشریات خود را در کمترین زمان به نمایه‌های معتبر بین‌المللی وارد کرده و از مزایای آن بهره‌مند شوند.
مالک شرکت یکتاوب
ناشر شرکت یکتاوب
نوع سازمان غیر دولتی
زمان شروع 1390
یادداشت از طریق پیوند http://www.ajm.ir/rdsm_journal_list.php?slc_lang=fa&sid=1&slct_pg_id=37 می‌توان در بانک نشریات علمی فارسی جستجو و فهرست این مجله‌ها را مشاهده کرد. برقراری تماس با این پایگاه از طریق پیوند http://www.ajm.ir/form_contact.php?&slct_pg_id=49&sid=1&slc_lang=fa امکان پذیر است.
هدف اهداف و برنامه‌های سامانه پایش نشریات علمی عبارتند از: 1- کمک به نشریات داخلی برای ورود به نمایه‌های معتبر بین‌المللی با اصلاح ساختار اجرایی و رعایت استانداردهای انتشار علمی؛ 2- اطلاع‌رسانی سریع و دقیق قواعد حرفه‌ای و تغییرات آنها همگام با جهان اطلاعات؛ 3- حمایت همه‌جانبه مدیریتی و اجرایی از نشریات تحت پوشش به‌منظور تاسیس بزرگ‌ترین و معتبرترین انتشارات علمی منطقه؛ 4- تهیه بانک‌های اطلاعاتی نشریات در نمایه‌های معتبر بین‌المللی و مقایسه نشریات موفق و ناموفق داخلی در زمینه‌های مختلف؛ 5- تدوین و ارایه استانداردهای پیشنهادی لازم برای ارتقای نشریات داخلی و ورود آنها به نمایه‌های بین‌المللی با بررسی دقیق معاهدات علمی و نگارشی و دستورالعمل‌های معتبر جهانی؛ 6- راه‌اندازی سیستم ارزیابی دایم و مستمر کیفیت نشریات داخلی و ارایه رتبه‌بندی براساس معیارهای ساختاری، اجرایی و زمانی (ساز) برای هدایت نشریات به سمت نمایه‌های بین‌المللی؛ 7- ارایه بازخورد مستمر به نشریات تحت پوشش که از مزایای آموزشی، مشاوره‌ای و اطلاعاتی سامانه بهره‌مند می‌شوند و اجرای قواعد لازم برای ورود به نمایه‌های معتبر بین‌المللی؛ 8- آموزش کادر اجرایی و علمی ؛ شریات خواهان ورود به نمایه‌های بین‌المللی، ارایه مشاوره درخصوص روندهای اجرایی و تربیت نیروی لازم برای اداره نشریات پژوهشی؛ 9- ارایه خدمات تخصصی مدیریتی و اجرایی به نشریات تحت پوشش؛ 10- تاسیس بانک منابع برای نشریات تحت پوشش به‌صورتی‌که آدرس منبع‌نویسی کلیه مقالات چاپ‌شده در مجلات تحت پوشش از ابتدای تاسیس تاکنون به همراه برخی اطلاعات کدگونه مقالات در اختیار افراد قرار گیرد تا ارجاع به منابع مجلات داخلی تسهیل شود؛ و 11- تدوین "فرمت بینابینی" چکیده و متن کامل برای نشریات فارسی‌زبان برای نمایه‌سازی نشریات فارسی‌زبان در نمایه‌های بین‌المللی معتبر.
نشانی اینترنتی http://www.ajm.ir/
تلفن ثابت 982122095976
سیاست اشتراک دسترسی آزاد
برای شرکت در نظرسنجی درباره این سامانه کلیک کنید.
کاربر گرامی، روی‌هم‌رفته از سامانه دروازه‌ اطلاعات علمی، پژوهشی، و فناورانه ایران (در) چه اندازه رضایت دارید؟